Suknie ślubne

Ciepłe dodatki do sukni ślubnej

Przeglądając oferty salonów mody ślubnej, można odnieść wrażenie, iż właściwie wszystkie suknie ślubne powstają jedynie z myślą o pięknej i słonecznej pogodzie. Posiadają one bowiem, jedynie cienkie ramiączka, odkryte ramiona lub plecy.

Suknia na zimną porę roku

Suknie ślubne koronkowe z długim rękawem również dają złudne uczucie ciepła. Koronka jest niezwykle cienkim, delikatnym i przewiewnym materiałem, który nie będzie chronił przed chłodem. A przecież śluby odbywają się o różnych porach roku, zarówno tych ciepłych, jak i zimnych. Co zatem założyć na siebie zimą jeśli nasza suknia odsłania ręce i ramiona?

Z pewnością nie warto poszukiwać kreacji, która specjalnie na tę porę roku, da większy komfort cieplny gdy będziemy na zewnątrz. Podczas przyjęcia weselnego, tańców, zabaw i posiłków, „ciepła” suknia będzie tylko przeszkadzać i sprawiać dyskomfort. Na zimnym zewnętrzu spędza się w tym dniu niewiele czasu, warto zatem zaopatrzyć się w ciepłe dodatki wyłącznie na czas przejścia między samochodem a salą weselną oraz ewentualny okres spędzony w zimnym kościele.

Najpopularniejszym dodatkiem do ślubnej sukni na zimową porę, jest krótka kurtka z białego futerka, bądź peleryna z tegoż samego materiału. Peleryna ogrzewa jedynie ramiona, a więc sprawdzi się podczas cieplejszej jesieni i wiosny, kurteczka natomiast, będzie odpowiedniejsza zimą. Bardzo ciekawym dodatkiem w stylu vintage będzie mufka, w której ogrzejemy zmarznięte dłonie lub też ręcznie dziergany ze szlachetnej wełny szal bądź chusta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *