Suknie ślubne

Stylowe suknie ślubne

Suknie ślubne, podobnie jak wieczorowe, dzielą się na kilka konkretnych krojów, a różnią jedynie kolorem tkanin, z których są szyte.Wśród krojów tego typu kreacji rozróżniamy sześć podstawowych typów, według których projektowane są suknie ślubne.

Suknie według kroju

Empire – to suknia z podwyższonym stanem, bądź jak określają inni, odcinana tuż pod biustem. Góra powinna być dopasowana do sylwetki, a cała reszta, luźno opadać ku dołowi, który nie jest nadmiernie rozszerzany.

Syrena – jeden z niezwykle seksownych modeli, podkreślający wszystkie walory kobiecego ciała. Ten krój charakteryzuje się dopasowaną górą, talią i biodrami, suknia zaczyna się znacznie rozszerzać od połowy ud lub od kolan.

Princess (księżniczka) – typowy krój sukni na wielkie bale. Posiada dopasowaną górę, najczęściej z gorsetem oraz niezwykle bogatą spódnicę, która składa się z wielu warstw oraz halek.

Litera A ten krój można porównać do princessy, jednak dół sukni posiada skromniejszą spódnicę, mniej rozkloszowaną.

Kolumna bardzo prosty krój o dopasowanej górze, niezbyt podkreślonej talii oraz prostym dole.

Grecka to długa, drapowana suknia, bardzo zwiewna, której inspiracją są starogreckie kreacje.

Piękna panna młoda

Każdy krój sukni możemy odpowiednio dopasować do naszej unikalnej figury i urody.

Suknia ślubna princessa z koronką będzie pięknie pasować paniom wysokim i szczupłym, ze względu na sporą jej objętość. Niskie kobiety o bardziej okrągłych kształtach, w tego typu kreacji będą wyglądać na znacznie niższe i grubsze. Najlepszą kreacją dla panien młodych plus size, będzie suknia o kroju litery A. Jeśli wybierzemy wersję odcinaną w pasie, dodatkowo podkreślimy talię dodając smukłości całej sylwetce.

Suknia o kroju tzw. syreny, to model idealny dla pań o figurze klepsydry, będzie doskonale podkreślać wszystkie walory kobiecego ciała. Kreację w stylu greckim, polecamy wszystkim smukłym paniom, tak samo jak krój tzw. emipre i kolumna. Są to dość specyficzne modele, które nie każdej osobie pasują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *