Przygotowania i organizacja ślubu

Ten ważny dzień w życiu

Ślub jest niezwykle istotnym wydarzeniem w życiu każdej pary. Połączony z przyjęciem weselnym nakłada wiele obowiązków i planów, które należy zacząć realizować nawet rok przez wyznaczoną datą. Przygotowania takie potrafią być niezwykle stresujące i kosztowne, a goście weselni powinni uszanować wybory i decyzje młodej pary, która w tym dniu jest najważniejsza.

Ślubny savoir-vivre

Śluby i wesela rządzą się pewnymi prawami i w dobrym tonie jest ich przestrzeganie. Są pewne rzeczy, które dotyczą zarówno młodej pary, jak i gości, o które warto zadbać, by nie zostać posądzonym o złe wychowanie.

Jedna z tych rzeczy dotyczy stroju. Goście powinni być ubrani schludnie i elegancko, bez nadmiernej przesady. Dla pań sukienka, najlepiej koktajlowa, dla panów, obowiązkowo garnitur, koszula i krawat, bądź muszka. Absolutnie nie wypada przyjść w dżinsach. Żaden z żeńskich gości nie powinien przyćmić swoją kreacją panny młodej, a więc odpadają długie białe suknie przypominające ślubne oraz wszelkie ozdobne kreacje balowe.

Również suknia panny młodej powinna być odpowiednia. Żadnych krzykliwych kolorów i niestosownych prześwitów lub wycięć odsłaniających zbyt wiele.

Warto też dopasować kolor sukni do karnacji. Suknia ślubna w odcieniu różu będzie dobrym wyborem dla blondynek, dla rudowłosych polecamy kolor szampańskiego złota, a brunetki mogą wybrać niemal każdy kolor. Panie o alabastrowej cerze powinny zrezygnować ze śnieżnej bieli, lepszy będzie écru, który jest kolorem uniwersalnym i pasuje do każdej karnacji i koloru włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *